Τι έκαναν οι δανεικοί

Αυτό το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε ο Μομσίλο Ράσο έκανε ντεμπούτο με τη Γιελγκάβα στην εντός έδρας ήττα από την Ρίγα. Στο ίδιο παιχνίδι δεν χρησιμοποιήθηκε ο Στυλιανός Παντελή. Για ένα ημίχρονο αγωνίστηκε ο Μαρκόσκι στην ήττα της Σπάρτακ Τρνάβα από την Σερέτ με 3-1 για το Σλοβάκικο πρωτάθλημα. Στην Κύπρο ο Ανδρέας Κυριάκου ήταν για άλλο ένα παιχνίδι βασικός στην ισοπαλία 1-1 της ΕΝΠ με την Ανόρθωση με τον Φράγκο να μην αγωνίζεται καθόλου αντίστοιχα. Ο Μάριος Ηλία μπήκε αλλαγή στο 86΄ λεπτό στην νίκη της Αλκή επί του Ερμή. Δεν αγωνίστηκε ο Μαύρου για τον Ερμή στο ίδιο παιχνίδι. Βασικός και ο Μάριος Πεχλιβάνης στην ισοπαλία του Άρη με τον Οθέλλο ενώ ο Κ. Κυριάκου έπαιξε για 64΄ λεπτά στην ισοπαλία του ΘΟΪ με την ΑΕΖ.