Αποκλεισμός με κόντρα διαιτησία

Την ήττα δέχθηκε η ομάδα Φούτσαλ από την Ομόνοια με 5-2 για τα προημιτελικά και αποκλείστηκε από την διοργάνωση.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με το Γκιβάρα στο 7′ λεπτό. Η διαιτησία έβαλε το χεράκι της με την άδικη αποβολή του Νίκου Χατζηγεωργίου. 1-1 τελικό σκόρ ημιχρόνου! Η ομάδα μας δέχθηκε την ισοφάριση 1:30 πριν το τέλος. 1:10 πριν την λήξη ο διαιτητής Χρίστος Χρίστου έδειξε 2η κίτρινη κάρτα στον αρχηγό μας Νίκο Χατζηγεωργίου σε καθαρή φάση που κέρδισε την μπάλα και κατα κράτος τον αντίπαλο του. Με τέτοιες διαιτησίες δυστυχώς δεν πάει μπροστά το άθλημα.

Στην επανάληψη η ομάδα έχασε ευκαιρία στο 24′ λεπτό και στο επόμενο δέχθηκε το γκολ. Διπλή ευκαιρία στο 31′ για την ομάδα μας και πάλι στην αντεπίθεση δέχθηκαμε το 3-1. Η Ομόνοια σκόραρε και τέταρτο γκολ στο 34′ λεπτό. Η ΑΕΛ προσπάθησε να αντιδράσει και στο 38′ ο Λιοτατής μείωσε σε 4-2 ενώ στο επόμενο λεπτό έχασε σπουδαία ευκαιρία για το 4-3. Αντί αυτού η Ομόνοια σκόραρε το 5-2 σκορ που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.