Ήττα για τα κορίτσια

ΣΑΛΑ «ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ» : Robo Markets ΑΕΛ – Τεχνοοικία ΑΕΚ 0-3 (18-25, 18-25, 23-25)
Την ήττα δέχθηκε η ομάδα μας στην πετόσφαιρα γυναικών από την ΑΕΚ. Η ΑΕΛ είχε καλή παρουσία στο τρίτο σετ αλλά δεν κατάφερε να μην ηττηθεί.

Πολύ καλά μπήκε στον αγώνα η Τεχνοοικία ΑΕΚ και κατάφερε να διατηρήσει την πρωτοπορία στο σκορ κερδίζοντας και το σετ με 18-25 απέναντι σε μια μέτρια Robo Markets ΑΕΛ. Οι «κιτρινοπράσινες» ήταν πολύ καλές και στο δεύτερο σετ με συνέπεια να επιβληθούν εκ νέου με 18-25 και να εδραιώσουν το προβάδισμά τους με 0-2 σετ. Διαφορετικό πρόσωπο έδειξε η Robo Markets ΑΕΛ στο τρίτο σετ με αποτέλεσμα ο αγώνας να αλλάξει μορφή και να δημιουργηθούν οι προϋποθέσεις νίκης. Ωστόσο, η Τεχνοοικία ΑΕΚ με περισσότερες λύσεις έστω και εάν πιέστηκε κέρδισε το σετ με 23-25 και τον αγώνα με 0-3 σετ.

Robo Markets ΑΕΛ(ΣΠ. ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ): Κωνταντινίδου, Κχαταρασβίλι, Σιακίδου, Παύλου, Σπύρου, Βόρονα – Λίμπερο1: Κυπριανού., Λίμπερο 2: Aραούζου– Αλλαγές: Πεχλιβάνη, Kατσουνωτού.

Τεχνοοικία ΑΕΚ(Λ. ΧΟΛΟΣΙ): Στ. Ιωάννου, Καρπντιέρ, Στυλιανού, Μάγκντιτς, Ριπνάγια, Ριαλά – Λίμπερο: Μοσφιλιώτη.