Τζιάμπο γυρεύτου αλλού (ζητά τρία πέναλτι η Αλκή)

Κάματε το κλάμα επιστήμη. Όταν χάνετε ψάχνετε να βρείτε δικαιολογίες. Δείτε τι δήλωσε ο εκπρόσωπος τύπου της Αλκής ο οποίος ούτε λίγο ούτε πολύ είπε ότι η Αλκή είχε τρία πέναλτι. Έχουμε βαρεθεί να ασχολούμάστε με τις ομαδούλες σας.

«Συγχαρητήρια στην ΑΕΛ για τη νίκη της, στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ ανώτερη. Και πάλι όμως εξωγενείς παράγοντες δεν μας επέτρεψαν να διεκδικήσουμε τους βαθμούς. Φαίνεται έχουμε ανοσία στο να παίρνουμε τα πέναλτι που δικαιούμαστε στον αγωνιστικό χώρο, ενώ με ευκολία ανύπαρκτα πέναλτι δίνονται στον αντίπαλο. Οι φόβοι μας καθ΄ όλη τη διάρκεια της εβδομάδας, δυστυχώς επαληθεύτηκαν. Συνεχίζουμε όμως, δεν υπάρχει άλλη επιλογή για εμάς. Είναι κρίμα να γίνονται αυτά, αφού πρωταγωνιστές είναι οι ποδοσφαιριστές και κάποιοι άλλοι που θέλουν να είναι αυτοί οι πρωταγωνιστές. Δεν μειώνω τη νίκη της ΑΕΛ, προς Θεού για να μην παρεξηγηθώ. Ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο, μετά όμως μειώσαμε σε 2-3 και είχαμε την ευκαιρία για να ισοφαρίσουμε. Αν δεν είναι τέσσερις, είναι τρεις οι φάσεις που διαμαρτυρόμαστε για πέναλτι. Δεν ξέρω τι συνέβη, μπορεί να κατάπιε το σφυρί ο διαιτητής. Δεν ζητάμε τίποτα περισσότερο από ισονομία. Είναι πολλές οι φορές που ζητήσαμε πέναλτι φέτος και δεν μας δόθηκαν»